برگزاری وبینار "پیشگیری از رفتار خودآسیب رسان (بپرس، ترغیب کن، ارجاع بده)" ویژه اعضای هیأت علمی دانشگاه های مطقه 2

30 09 2023
کد خبر : 5058456
تعداد بازدید : 34117

مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه گیلان با همکاری دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی به مناسبت روز جهانی پیشگیری از خودکشی و جهت ارتقای سطح علمی اعضای هیأت علمی دانشگاه های مطقه 2 وبینار "پیشگیری از رفتار خودآسیب رسان (بپرس، ترغیب کن، ارجاع بده)" را در تاریخ 1402/7/5 به مدت 2 ساعت به صورت مجازی برگزار کرد.  
آقای دکتر محمد راضی مرادی دکترای مشاوره و کارشناس دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم و مدرس دانشگاه علامه مدرس این دوره بودند. ایشان به تعریف خودکشی و انواع آن پرداختند. خودکشی یک مرگ آگاهانه و عامدانه می باشد. خودکشی رفتاری بی هدف و تصادفی نیست بلکه نوعی رهایی از مشکل یا بحرانی است که درد و رنج اجتناب ناپذیری را بر فرد تحمیل کرده است. میل و آرزوی مرگ، افکار خودکشی، تهدید به خودکشی، قصد خودکشی، طرح¬ریزی، اقدام به خودکشی و خودکشی کامل از اصطلاحات و مفاهیم مربوط به خودکشی هستند.   ایشان در انتها به پرسش های شرکت کنندگان پاسخ دادند.


دسته بندی :
خبرها

خبر های مهم

نمایشگر دسته ای مطالب

06 05 2024

برگزاری کارگاه آموزشی " شناسایی عوامل خطرزا و محافظت کننده مصرف مواد در دانشجویان" ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه­ گیلان

مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه گیلان با همکاری آموزش کارکنان و در راستای بالا بردن سطح سواد سلامت کارکنان، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی " شناسایی عوامل خطرزا و محافظت کننده مصرف مواد در دانشجویان"  به صورت حضوری به مدت 2 ساعت ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه­ گیلان در تاریخ 17اردیبهشت 1403 نموده است. همچنین در این کارگاه 27 نفر حضور داشتند. آقای دکتر غلامرضا دریای لعل دکترای روان­شناسی و درمانگر مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه گیلان مدرس دوره بودند. ایشان در مقدمه با ذکر این مطلب که شناسایی عوامل و متغیرهای موثر بر مصرف مواد از اقدامات ضروری برای طراحی هر برنامه عملی و مداخلاتی در حوزه پیشگیری است سخنان خود را آغاز کردند. همچنین ایشان با بررسی و تحلیل نقش عوامل خطرساز و محافظت کننده از مصرف مواد در دانشجویان در حوزه­های اجتماعی، فردی و بین فردی و استراتژی­های پیشگیرانه از مصرف مواد در دانشگاه سخنان مبسوطی ارائه دادند و در انتها به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.

05 05 2024

برگزاری کارگاه آموزشی " شناسایی عوامل خطرزا و محافظت کننده مصرف مواد در دانشجویان

مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه گیلان با همکاری آموزش کارکنان و در راستای بالا بردن سطح سواد سلامت کارکنان، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی " شناسایی عوامل خطرزا و محافظت کننده مصرف مواد در دانشجویان"  به صورت حضوری به مدت 2 ساعت ویژه کارکنان دانشگاه­ گیلان در تاریخ 11 اردیبهشت 1403 نموده است. همچنین در این کارگاه 36 نفر حضور داشتند. آقای دکتر غلامرضا دریای لعل دکترای روان­شناسی و درمانگر مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه گیلان مدرس دوره بودند. ایشان در مقدمه با ذکر این مطلب که شناسایی عوامل و متغیرهای موثر بر مصرف مواد از اقدامات ضروری برای طراحی هر برنامه عملی و مداخلاتی در حوزه پیشگیری است سخنان خود را آغاز کردند. همچنین ایشان با بررسی و تحلیل نقش عوامل خطرساز و محافظت کننده از مصرف مواد در دانشجویان در حوزه­های اجتماعی، فردی و بین فردی و استراتژی­های پیشگیرانه از مصرف مواد در دانشگاه سخنان مبسوطی ارائه دادند و در انتها به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.