برگزاری نشست تخصصی با موضوع " اخلاق حرفه ای" ویژه روان­شناسان و مشاوران مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه

22 07 2023
کد خبر : 3952375
تعداد بازدید : 36661

مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه گیلان اقدام به برگزاری یک دوره نشست تخصصی با موضوع " اخلاق حرفه­ ای" به مدت 3 ساعت ویژه روان­شناسان و مشاوران مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه در تاریخ 1402/4/25 به صورت حضوری نموده است.

خانم دکتر عذرا زبردست عضو هیأت علمی گروه روان­شناسی دانشگاه گیلان مدرس این دوره بودند. ایشان بیان کردند مناسب ­ترین شکل آماده­ سازی و حساس­ سازی برای اخلاق حرفه­ ای، آموزش رسمی در زمینه اخلاق است. ضوابط اخلاقی مشاوره و روان­درمانی، دامنه وسیعی دارد. معمولا این ضوابط حداقل استانداردهای رفتار درمانگر را مشخص می­کند و از رفتارهای ممنوع جلوگیری می­کند.

سپس کارشناس مرکز با توجه به اهمیت به روز کردن اطلاعات مراکز مشاوره و سبک زندگی در رابطه با نرم‌افزار جدید سام (سامانه‌ی الکترونیکی مشاوره) به مشاوران و درمانگران توضیحاتی ارائه دادند. در انتها به پرسش­های شرکت­کنندگان پاسخ دادند. همچنین در این کارگاه 20 نفر از کارشناسان و روان­شناسان مراکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه گیلان حضور داشتند.

 


دسته بندی :
خبرها

خبر های مهم

نمایشگر دسته ای مطالب

06 05 2024

برگزاری کارگاه آموزشی " شناسایی عوامل خطرزا و محافظت کننده مصرف مواد در دانشجویان" ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه­ گیلان

مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه گیلان با همکاری آموزش کارکنان و در راستای بالا بردن سطح سواد سلامت کارکنان، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی " شناسایی عوامل خطرزا و محافظت کننده مصرف مواد در دانشجویان"  به صورت حضوری به مدت 2 ساعت ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه­ گیلان در تاریخ 17اردیبهشت 1403 نموده است. همچنین در این کارگاه 27 نفر حضور داشتند. آقای دکتر غلامرضا دریای لعل دکترای روان­شناسی و درمانگر مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه گیلان مدرس دوره بودند. ایشان در مقدمه با ذکر این مطلب که شناسایی عوامل و متغیرهای موثر بر مصرف مواد از اقدامات ضروری برای طراحی هر برنامه عملی و مداخلاتی در حوزه پیشگیری است سخنان خود را آغاز کردند. همچنین ایشان با بررسی و تحلیل نقش عوامل خطرساز و محافظت کننده از مصرف مواد در دانشجویان در حوزه­های اجتماعی، فردی و بین فردی و استراتژی­های پیشگیرانه از مصرف مواد در دانشگاه سخنان مبسوطی ارائه دادند و در انتها به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.

05 05 2024

برگزاری کارگاه آموزشی " شناسایی عوامل خطرزا و محافظت کننده مصرف مواد در دانشجویان

مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه گیلان با همکاری آموزش کارکنان و در راستای بالا بردن سطح سواد سلامت کارکنان، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی " شناسایی عوامل خطرزا و محافظت کننده مصرف مواد در دانشجویان"  به صورت حضوری به مدت 2 ساعت ویژه کارکنان دانشگاه­ گیلان در تاریخ 11 اردیبهشت 1403 نموده است. همچنین در این کارگاه 36 نفر حضور داشتند. آقای دکتر غلامرضا دریای لعل دکترای روان­شناسی و درمانگر مرکز مشاوره و سبک زندگی دانشگاه گیلان مدرس دوره بودند. ایشان در مقدمه با ذکر این مطلب که شناسایی عوامل و متغیرهای موثر بر مصرف مواد از اقدامات ضروری برای طراحی هر برنامه عملی و مداخلاتی در حوزه پیشگیری است سخنان خود را آغاز کردند. همچنین ایشان با بررسی و تحلیل نقش عوامل خطرساز و محافظت کننده از مصرف مواد در دانشجویان در حوزه­های اجتماعی، فردی و بین فردی و استراتژی­های پیشگیرانه از مصرف مواد در دانشگاه سخنان مبسوطی ارائه دادند و در انتها به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.